צבעי השנה 2021

כמו בכל שנה ,החברות מזהות טרנדים וקובעות מה יהיו צבעי השנה, בפוסט הבא אציג בפניכם את הצבעים הנבחרים לשנת 2021 .

#צבע השנה 2021


חברת פנטון בוחרת בכל שנה את צבע השנה שלה ,בכך מכתיבה לכל עולם העיצוב והדפוס את הטרנד הקרוב, פנטון הינה חברה בארה"ב העוסקת בייצור צבעים ע"פ מערכת התאמת צבעים מדויקת למגוון התעשיות השונות , ובעיקר גרפיקה לדפוס . השנה , באופן היסטורי , בחרה החברה בשני צבעים ( בד"כ יש רק צבע אחד) , צהוב מאיר (בוהק ומשמח) ואפור אולטימטיבי (נטרלי ורגוע) או בשמם המקצועי :

(PANTONE 17-5104 Ultimate Gray + PANTONE 13-0647 Illuminating)

צבעי השנה - תמונה : פנטון

לטענת פנטון הסיבה לבחירת השילוב של הצהוב והאפור הינו שילוב אופטימי ומלא תקווה , שני הצבעים מעבירים מסרים חיוביים ויחד גורמים להתרוממות נפש ותחושת התמשכות ( אחרי שנת 2020 כל חיסון יעזור, גם חיסון של צבע ).


אני לא בטוח שכולנו נרוץ ונצבע את הבית עכשיו בגוונים צהובים ונתלהב מכך, אבל בטוח שבעזרת טקסטיל וריהוט בגוונים צהובים ואפורים אפשר ליצור אווירה שמחה וצבעונית , אין לי ספק שתפגשו את הגוונים השמחים והנמרצים האלה בעוד עיצובים , וחללים .


ומה קורה בשוק המקומי של ישראל?


תמונה: אתר טמבור - Morning Clay 0171P

טמבור משיקה גם היא את צבע השנה שלה, MORNING CLAY - 0171P ( חרס ורדרד) ,

בחירת הצבע נולדה כמובן ממגפת הקורונה , אחרי הסגר, הבידוד, הלחץ, מגיע הצורך לעצור, לנוח, לקחת לעצמנו לפחות רגע אחד של שקט. למצוא מקום בטוח בעיצומה של הסערה. והגוון הוורוד והאופטימי הזה - , מדובר בגוון שמתאים לרוב סגנונות העיצוב החל ממודרני ועד בוהו-שיק וקלאסי, הגוון משתלב עם גווני אדמה (טרקוטה) וישתלב מעולה עם שלל חומרים (עץ, פליז, בטון, ברזל ).


לדעתי מדובר בצבע מרגיע ובועט בו זמנית , אין ספק שטמבור עשו בחירה מעולה וזיהו את הטרנד .


שלגיה - תמונה: אתר נירלט

נירלט בחרו השנה לפתוח דף חדש וחלק "תרתי משמע" , הם בחרו בצבע לבן עם נגיעה אפורה , וההשראה היא לנקות הכל אחרי שנת 2020 והקורונה , ולבחור בצבע צח , בהיר , או בשמו :

"שלגיה NWC 045" ,

" לבן עם נגיעה אפורה, שמטיל מיסוך על ההתרחשויות הבלתי צפויות של השנה האחרונה ומאפשר לנו לאמץ אליו את האישיות, הטעם והסיפור האישי שלנו. הלבן המוכר והסולידי, שכל כך אהוב בישראל, מעניק לנו תחושה של ביטחון ויציבות- אי מבטחים צבעוני ומכיל, שמהווה בסיס לעתיד חדש ונטול הפתעות.. " (מתוך נירלט).היי תודה שביקרתם בבלוג שלי

אם אהבתם את המאמר , מוזמנים להירשם לקבלת עדכונים במייל 

הרשמה לניוזלטר

Thanks for submitting!

  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Pinterest